Uudised

Uudised

Serviti käsipallimeeskonnal motivatsiooni jagub  
2022-05-17 09:16:00

Põlva Käsipalliklubi esindusmeeskonna Serviti töönädal algas esmaspäeval, 16. mail Kehras,  võõrustajaks HC Kehra/Horizon Pulp&Paper. 

Aastakümneid Eesti käsipallis juhtivates rollides olnud kahe meeskonna vastasseis oli HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi tänavuse hooaja viimane kodumäng. Võidu korral kindlustanuks kehralased neljanda koha, ent Põlva Servitist polnud liigamängus jagu saadud juba kolm ja pool aastat.

Mõlemas tiimis oli mitmeid puudujaid. Põlvalaste peatreener Kalmer Musting andis pärast meistritiitli kindlustamist puhkust viimastes kohtumistes suurt koormust kandnud meestele, nagu Eston Varusk, Henri Sillaste ja Andris Celminš. Kehral jäid eemale kaitsetugi Anton Borovski ja väravavaht Siim Normak.

Võõrustajatel võttis kodusaalis kuus ja pool minutit aega, et väravaarve avada ning Serviti oli selleks hetkeks juba 4:0 ees. Külalised muutusid rünnakul aga lohakaks ning Kehra karistas kiirrünnakutega. Sigmar Seermann realiseeris neist kolm ja 12. minutil oli seis 6:5.
Järgnes kurioosne hetk, kus Kehra väravavaht Mikola Naum eemaldati ning vanema venna puudumisel läks teist värvi särgis postide vahele Indrek Normak. Naumi eemalolek pikenes vale vahetuse tõttu koguni neljale minutile, ent pärast Mathias Rebase karistusviset Normak rohkem palle selja taha ei lasknud.
Kolmel korral suutis Kehra mänguseisu viigistada, kuid poolajavileks oli Serviti edu 13:11. Teise pooltunni algus kulges veel tasavägiselt, aga 43. minutil kasvatas Tõnis Kase põlvalaste edu nelja- ning peagi Sander Sarapuu viieväravaliseks. 53. minutil tuli Keret Kippari viskest veel 24:21. 
Kohtumise lõpp kuulus siiski kindlalt Servitile ja koju sõideti võidunumbritega 29:23. Rebane viskas võitjate kasuks seitse ning Kase ja Henri Hiiend neli väravat. Kaotajate poolel tabas Danil Gumjanov viis ja Seermann neli korda.

Ehkki medaliomanikud on lõppevatel meistrivõistlustel selged, jäävad viimase vooru otsustada kohad neljandast kuuendani.

"Mängisime täna veidike hõredamas koosseisus – 13 mängijat ja ainult üks väravavaht. Sel korral jäid kogenenumad ja staažikamad koju. Mehed täitsid oma kohustust üldjoontes hästi. Rääkisime enne mängu ka, et 100 protsenti ilmselt keegi pingutada ei suuda, aga latti alla ei lase ja teeme võiduks vajaliku. Kui kedagi esile tõsta, siis kindlasti Mathias Rebane oma seitsme visatud väravaga," kommenteeris mängu peatreener Kalmer Musting.

Neljapäeval kell 19 toimub Mesikäpa Hallis Põlva Serviti selle hooaja viimane mäng, mis on ühtlasi ka vanameistri Kristjan Muuga lahkumismäng. Pärast kohtumist leiab aset nii Põlva Serviti kui ka Põlva Coopi (meeste esiliiga III koht) autasustamine. Meeskonnad ootavad fänne saali mängule kaasa elama ning medaleid tähistama!

Foto (autor Helin Potter/EKL arhiiv): Mathias Rebane (palliga) oli hooaja viimase Kehra vs Serviti vastasseisu täpseim pallur seitsme väravaga. 

 

eu