Uudised

Uudised

Eesti meeste käsipalli karikavõit läks Mulgimaale
2022-11-28 10:18:00

Eesti meeste  käsipalli karikavõistluste nädalavahetus kulmineerus 26.-27. novembril Viljandis.

Laupäeval toimunud esimeses poolfinaalis alistas võõrustaja Viljandi HC kindlalt esiliigas palliva Põlva Arcwood meeskonna 27:17 (14:10).

Teise poolfinaalmängu eel peeti kindlaks favoriidiks eelmisel aastal karikavõitjaks tulnud ning sel hooajal võimsa jõuga liikuvat Põlva Servitit. Kohtumise algus kulges väga võrdselt, põlvakad olid hädas Tapa väravavahi Mikola Naumi üle mängimisega. Perioodi lõpuks suudeti Henri Sillaste väravate toel 13:11 ette rebida.
Ka teisel poolajal polnud midagi kivisse raiutud – Serviti kaotas eduseisu ning võistkonnad rabelesid viigiseisus kuniks Tapa ise juhtima läks. Kuigi Serviti suutis kolmeväravalisest kaotusseisust mängu tagasi tulla, siis viigist ei suudetud juhtima minna ning nii tuli Põlva meeskonnal tunnistada kibedat üheväravalist kaotust resultaadiga 26:27. Selle sooritusega teenis Serviti välja pronksiväärilise kohamängu. Serviti resultatiivseim oli Henri Sillaste, kes viskas 26-st väravast 15 ning tunnistati Serviti parimaks mängijaks.

Pronksikohtumises läksid kokku esiliigas palliv Põlva Arcwood ja Põlva Käsipalliklubi meistriliiga esindus, Serviti.
Kahe Põlva linna võistkonna omavahelises kohtumises otsustati mängu saatus samuti varakult. Meistriliigas palliv Serviti esiliiga konkurendile ei halastanud ning 25. minutiks juhiti juba 25:4. Kusjuures Arcwoodil läks skoorimise avamiseks lausa üheksa minutit. Teise poolaja mängis Arcwood suurepäraselt, Serviti oli kergelt gaasi pedaalilt maha võtnud. Arcwood suutis teise perioodi lausa 15:14 võita, kuid mängu lõppseisuks vormistas Mathias Rebane siiski 35:20 Serviti kasuks. 11 väravaga meeskonna resultatiivseim Mathias Rebane pälvis Serviti parima mängija tiitli.

Tiitli pärast asusid võitlema võõrustajad, Viljandi HC ning SK Tapa/N.R Energy. Karikavõistluste finaalmängus jätkust tõelist põnevust vaid esimesteks minutiteks, kui N.R Energy mängumees Marten Saar viiendal minutil seisuks veel 2:2 tegi. Edasi hakkas aga marulise kodupubliku ees mänginud mulkide etendus, mida ei pidurdanud ka Kristo Voika punane kaart 22. minutil. Selleks hetkeks juhtisid viljandlased juba üheksa väravaga ja ka vaheajal mindi 19:8 eduseisus. Teine periood möödus Viljandi poolt rohkem vormistamise tähe all. Lõppseisuks vormistati 29:19 ja Viljandi HC sai karikavõitu tähistama hakata.