Uudised

Uudised

Serviti tuli Klaipeda Cupi võitjaks
2023-08-21 22:20:00

Möödunud nädalavahetusel, 18.–20. augustil võttis Põlva Käsipalliklubi esindusmeeskond Serviti osa hooajaeelsest rahvusvahelisest turniirist Klaipeda Cup.

Võitlustules oli kuus võistkonda neljast erinevast riigist – Eestist, Prantsusmaalt, Lätist ja Leedust. Põlva mängumehed mängisid end esikohale, teisele kohale tuli korraldajaklubi Klaipeda Dragunas ja kolmandale kohale platseerus Prantsusmaa militaarkoondis.

Reede õhtul alistati Klaipeda Dragunas numbritega 34:31 (19:17). Skooritegijateks olid Tõnis Kase (7), Jürgen Rooba (7), Mathias Rebane (5).

Laupäeval peeti kaks mängu. Kaunase Granitasega kujunes mängu üldresultaadiks 34:29. Skoorisid enam Jürgen Rooba (7), Kermo Saksing (6), Mathias Rebane (6). Teises mängus mindi vastamisi Prantsusmaa militaarkoondisega, kellele küll poolajal kaotati 12:13, kuid mängu saatus pöörati enda kasuks ning võideti tulemiga 32:29. Enamate väravatega panustasid Alfred Timmo (10), Hendrik Varul (6), Mathias Rebane (6), Sander Sarapuu (5).

Pühapäeval kohtus Serviti juba tuttava Eesti klubi Mistraga ning Lätist pärit Riia ASKiga. Mistra alistati pärast tasavägist 13:13 poolaega resultaadiga 29:27. Riia ASKist oldi samuti napilt üle: poolaeg kaotati 11:12, kuid mängu lõpp vormistati võiduks tulemusega 25:22. Edumaad aitasid saavutada Sander Sarapuu (4), Kermo Saksing (4), Tõnis Kase (3), Jürgen Rooba (3), Hendrik Varul (3), Alfred Timmo (3).

Serviti puuri kaitsesid väravavahid Jürgen Lepasson ja Andero Viljus. Jürgen tunnistati ka Serviti parimaks mängijaks.

"Hooaja alguseks väga head mängud. Enamus kohtumisi pakkusid tasavägiseid võitlusi, vaid ühes matšis oli poolajaga asi otsustatud. Ka noormängijad said palju mänguaega, mis on oluline," lausus peatreener Kalmer Musting.

Alanud nädalal valmistutakse ette viimaseks hooajaeelseks turniiriks, mis toimub 25.–27. augustil kodusaalis Põlvas. 15. korda toimuv rahvusvaheline käsipalliturniir Põlva Cup võõrustab klubisid Eestist, Leedust kui ka Lätist.