Uudised

Serviti tuli Põlva Cup 2023 võitjaks
2023-08-27 18:18:00

25.–27. augustini võõrustas Mesikäpa hall 15. Põlva Cup rahvusvahelist käsipalliturniiri, kus osalesid Eesti klubid Põlva Serviti, HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja SK Tapa, Läti meeskond Dobele Tenax ning Leedu võistkond HC Amber.

25. augustil oli Põlva Serviti mõlemas matšis võidukas. Kehra meeskonnast oldi paremad seisuga 29:24 (19:13). Serviti resultatiivseimad mängumehed olid Jürgen Rooba ja Stanislav Kholodiuk 5 väravaga ning 4 väravat sai kirja Kermo Saksing.
SK Tapa tiimi võideti numbritega 30:24 (15:11). Suuremad Serviti väravakütid olid Sander Sarapuu 8 tabamusega ja Mathias Rebane 4 väravaga.
Leedu ja Läti heitluses jäi peale Läti klubi Dobele Tenax resultaadiga 33:28 (16:15) ning HC Amberil tuli vastu võtta esimene kaotus.

Põlva Cupi 2. võistluspäeval esimeses mängus kohtusid omavahel Kehra ja Dobele Tenax. Viimane võttis võidupunktid numbritega 39:23 (19:7).
Serviti pidas ühe kohtumise, vastaseks oli HC Amber. Matši poolaeg pandi purki kindla 17:10 seisuga ja mäng võideti resultaadiga 32:25. Resultatiivseimad Serviti mehed olid Jürgen Rooba 8 väravaga ja Alfred Timmo ning Hendrik Varul 5 tabamusega.
Dobele Tenax teenis ka SK Tapa üle võidu ning seda üldresultaadiga 28:22 (15:12).
Võistluspäeva viimasest tasavägisest matšist väljus võitjana Kehra tiim, kes alistas HC Amberi napi 19:18 (7:11) tulemusega.

Pühapäeval, 27. augustil leidis aset viimane Põlva Cup 2023 turniiripäev, mis lahenes põnevalt kohamängude saatel. SK Tapa ja HC Amber mängisid 4. ja 5. koha peale ning pärast esimese poolaja 11:11 seisu jäi peale HC Amber Leedust skooriga 23:21. Pronksile võitles end HC Kehra/Horizon Pulp&Paper. Mängus SK Tapa vastu võeti kindel võit 35:29 (16:15). Kehra resultatiivseimad olid Dmytro Yankovskyi (7) ja Oskar Luks (7). Neile järgnesid Alvar Soikka ja Kristofer Liedemann 5 väravaga.
Finaalis kohtusid omavahel Serviti ja Läti klubi Dobele Tenax. Esimene poolaeg oli pingeline, seda tõendasid numbrid tablool - 11:11. Kui 60. minuti täis tiksus seisis tablool tulemus 28:25 korraldajaklubi Põlva Serviti kasuks. Serviti edumaad kasvatasid enim Stanislav Kholodiuk (6), Alfred Timmo (4), Tõnis Kase (4) ja Hendrik Varul (4).

Põlva Cup 2023 lõppjärjestus:
1. Põlva Serviti – 8 punkti
2. Dobele Tenax (LAT) – 6 punkti
3. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – 4 punkti
4. HC Amber (LTU) – 2 punkti
5. SK Tapa – 0 punkti

Põlva Käsipalliklubi esindusmeeskond Serviti (avafotol, autor Merlin Raudkett) osales turniiril koosseisus: Andero Viljus, Stanislav Kholodiuk, Hendrik Varul, Arturs Meikšans, Jass Einassoo, Alfred Timmo, Eston Varusk, Aron Saarna, Joonas Vassiljev, Jürgen Lepasson, Sander Sarapuu, Jürgen Rooba, Henri Sillaste, Kermo Saksing, Karlis Kalk, Tõnis Kase ja Mathias Rebane. Treenerid Kalmer Musting ja Rein Suvi, füsioterapeut Allar Lamp.