Uudised

Uudised

Spordinädala toimumisele aitab kaasa üle 700 liikumissündmuse
2023-09-11 12:26:00

23.-30. septembrini toimuvale spordinädalale, mille põhisõnum on "Liikujad võidavad!" on registreeritud juba üle 700 erineva liikumissündmuse üle Eesti kokku rohkem kui 133 000 osaluskorraga. Iga liikumishuviline saab oma sündmuse registreerida kuni 22. septembrini spordinädala kodulehel.

„Spordinädal toimub tänavu juba üheksandat korda ning see on läbi aastate aina enam populaarsust kogunud,“ ütles SA Liikumisharrastuse kompetentsikeskuse projektijuht ja spordinädala koordinaator Renna Nelis, lisades, et kui algusaastatel oli spordinädala raames 800-900 sündmust, siis möödunud aastal oli liikumissündmusi, millest kõik huvilised osa said võtta, juba pea 1200. „Spordinädala juures on oluline see, et seda sisustavad Eesti inimesed ja organisatsioonid ise ehk igaüks meist saab oma kodukohas, mistahes Eesti piirkonnas, ellu kutsuda oma liikumisalgatuse,“ märkis Nelis.

Spordinädalal on oodatud osalema kõik soovijad olenemata vanusest, soost või füüsilistest võimetest korraldades endale, oma sõpradele, kogukonnale või kolleegidele kas tervise-, matka- või lihtsalt aktiivse puhkuse päeva. „Spordinädalasse sobivad  ideaalselt ka erinevad loengud, töötoad, seminarid ja konverentsid liikumis- ja tervisealase teadlikkuse tõstmiseks,“ ütles Nelis.  Ettevõtmistes on oodatud osalema kogu pere, nii lapsed kui vanavanemad. „Läbi aastate on liikumissündmuste korraldamises initsiatiivi näidanud haridusasutused, tööandjad, kohalikud omavalitsused, riigiasutused ja muud organisatsioonid, et innustada võimalikult paljusid inimesi olema igapäevaselt aktiivsed,“ tõi Nelis välja.

Liikumissündmuse saab registreerida spordinädala kodulehel hiljemalt 22. septembril.

Tavaks on saanud, et nädala jooksul toimub üle Eesti ka mitmeid traditsioonilisi sündmusi. 22. septembril on spordinädala heategevuslik laste Teatejooks 28 erinevas kohas üle Eesti ligi 13000 osalejaga. Spordinädala tippsündmuseks on 23. septembril toimuv  #BeActive Night, mis kutsub Tallinnas, Kadrioru pargis proovima linnaorienteerumist. Sündmus on ilma eelregistreerimiseta ning kõikidele osalejatele tasuta. 30. septembril toimuvad #BeActive Night linnaorienteerumise sündmused ka Kärdlas, Pärnus, Põlvas ja Kehras.  24. septembril saab osa võtta Paide-Türi RahvajooksustSportland Kõrvemaa Rattamaratonist ja Alutaguse Elamusmaratonist. 28. septembril aga oodatakse kõiki soovijaid kehaliste võimete kontrolltestile (nn NATO test) Tallinnas, Narvas, Tartus ja Pärnus. Testid viib läbi Eesti Firmaspordi Liit koostöös Kaitseressursside Ametiga. 

Tänasest jooksevad Spordinädala üleskutsed teles ja raadios aga on üleval ka väli- ja digimeedias. Vaata visuaale siit.

Taustaks:

Tänavu aasta on kuulutatud liikumisaastaks, mille eesmärk on tekitada ühiskonnas rohkem huvi liikumisharrastuse ja tervislikumate eluviiside vastu ning seeläbi suurendada regulaarse liikumisharrastusega tegelejate arvu Eestis. Algatuse eesmärk on pöörata põhitähelepanu eelkõige mitteaktiivsetele inimestele: lastele, noortele, peredele ning kesk- ja vanemaealistele, kellele tutvustatakse läbi liikumisaasta sündmuste jõukohaseid ja kättesaadavaid võimalusi hea enesetunde ja tervise nimel liikumiseks. Avatud treeningute ja lihtsate juhendite abiga toetatakse inimesi regulaarse liikumisharjumuse kujunemisel.

Eelmisel aastal toimus spordinädala raames 42 erinevas riigis kokku ligi 23 000 liikumissündmust, millest võttis osa üle 13 miljoni inimese. 2022. aastal andsid suurima panuse spordinädala toimumisse Eestis üldhariduskoolid ja lasteaiad, kelle initsiatiivil toimus koguni 1100 sündmust. Spordiklubid pakkusid inimestele täiendavaid liikumisvõimalusi 247 ning tööandjad 62 korral. Ühtekokku registreeriti spordinädalal Eestis 1183 sündmust ja 204 323 osaluskorda, mis teeb sellest suurima liikumist ja tervislikke eluviise propageeriva sündmuse Eestis.

Pane tähele:

  • liikumine aitab püsida paremas füüsilises vormis, tugevdab lihaseid ja ennetab haigusi;
  • liikumine parandab ainevahetust ning aitab alandada või hoida stabiilset kehakaalu;
  • liikumine aitab hoida vererõhu korras;
  • liikumine hoiab südame tervena;
  • füüsiline aktiivsus päeva jooksul annab öösel parema une;
  • liikumine parandab õpi- ja töövõimet;
  • liikumine vähendab stressi ja ärevust ning ennetab depressiooni.

Liikumisaasta kuulutas välja Kultuuriministeerium. Teema-aasta tegevusi ja spordinädala algatusi koordineerib SA Liikumisharrastuse kompetentsikeskus. 

Lisainfo: 

Maia Burlaka 
SA Liikumisharrastuse kompetentsikeskuse  
kommunikatsioonijuht 
telefon: 522 5400 
e-post: maia@liigume.ee

 

 

 

eu