Uudised

Uudised

Eesti suusorienteerumise meistrivõistlustelt medaleid ka Põlvamaale
2024-02-19 17:14:00

Tänavused Eesti meistrivõistlused suusaorienteerumise sprindirajal toimusid laupäeval, 17. veebruaril Keila terviseradadel jäistes, vesistes ja kohati nappides lumeoludes.

Tänu korraldajaklubi Harju OK suurtele jõupingutustele said võistlejad nautida igati põnevaid ja tehnilisi radu. Eesti meistritiitlid selgitati 17 vanuseklassis. Võistlemas oli eranditult kogu Eesti paremik, sest juba nädala pärast seisavad ees MK-etapid kodustel radadel Haanjas ja Eesti meistrivõistlused oli viimane võimalus vormi lihvimiseks.

Südikalt võistlesid Orienteerumisklubi Põlva KOBRAS/Põlva Spordikooli noororienteerujad. Esmakordselt N16 klassis võistelnud Helena Hakk tuli kuldmedalile ja Johanna Oras pronksmedalile. M18 klassi tugevas konkurentsis võitis pronksmedali Markus Juhkam. Alles 10 aastane Albert Vidderil jäi M14 klassis 4 sekundit pronksmedalist puudu ja tasuks väga tubli 4. koht.
Klubi veteransportlastest tõi kastanid tulest ainsa medalivõiduga (hõbeda) väsimatu Saima Värton, keda nädala pärast ootavad Haanjas ees distantsid veteranide maailmameistrivõistlustel.

Pärastlõunal samas toimunud suusaorienteerumise paaristeatesõitudes oli Helena paariliseks Maarja Oras ja tasuks neile pronksmedal N14-16 klassi. Markus võistles M18-20 klassis koos Kaspar Karoliniga, kes hommikuses stardis oli M20 klassis viies. Koostöös sõideti pronksmedalile.

Fotol (OK Põlva Kobras arhiiv) Helena Hakk ja Johanna Oras.