Uudised

Uudised

Selgusid Eesti meistrid orienteerumisjooksu lühirajal ja teates
2024-06-10 12:59:00

Võrumaal Katõsillamõtsas selgusid 8. juunil Eesti meistrid orienteerumisjooksu lühirajal ja 9. juunil põhiklasside teateorienteerumises.

Naiste põhiklassis oli teistest peajagu üle Evely Kaasiku (JOKA), kes naiste 4,5 km pikkuse 16 kontrollpunktiga raja läbis 30.47ga. Meeste põhiklassis võidutses Katõsillamõtsas meeste 5,6 km 19 KPga rajal Lauri Sild  (31.32).

Põlva orienteerumisklubist oli rekordarv osalejaid - 41 ja väga tubli medalisaak nii noorte kui veteranide klassides. Meeste põhiklassis tegi 34 osaleja seas suurepärase jooksu Martin Simpson, kes tugevas konkurentsis saavutas kõrge 5. koha ja kaotas ainult Eesti põhikoondise liikmetele. Annika Rihma N21 klassis pidi rahulduma alles 11.kohaga.

Eesti meistriks tuli alles 10 aastane, Vastse-Kuustest pärit Põlva Spordikooli andekas noormees Albert Vidder M14 klassis. Ta saab selles vanuseklassis võistelda veel neli aastat. Kuldmedali võitjad olid veel Villem Piirimäe M16, Liis Johanson N35, Silver Eensaar M35 ja Saima Värton N65 klassis. Lisaks võideti  kuus hõbemedalit: Karel Jung M18, Maris Palopääl N35, Kaarel Kure M35, Maret Vaher N40, Arti Albert M40 ja Ago Käis M70 klassis. Pronksmedaleid tuli seitse: August Jakobson M18, Helena Hakk N16, Susanna Oras N14, Märt Väli M14, Vallo Männiste M35, Kersti Jääger N40 ja Aili Laanjõe N70 klassis.

Pühapäeval toimunud põhiklasside kolmeliikimeliste võistkondade teatejooksus startis 36 meeskonna seas  viis OK Põlva Kobras meeskonda ja 19 naiskonnas hulgas kolm Põlvamaa klubi esindust.
Naiste teatevõistlus oli eriti närvikõdi pakkuv: 5,9 km pikkuse avavahetuse lõpetas liidrina Liis Johanson (OK Põlva Kobras I), teisena Merike Vanjuk (OK Kape) ning kohe tema selja taga kolmandana Kristel Sibul (OK Põlva Kobras II). Teises vahetuses, kus rajad olid 4,3-4,5 km,  hoidsid Põlva Kobrase naised Maris Palopääl ja Madli-Johanna Maidla liidrirolle ning kolmandaks tõusis Tartu Katoliku SK (Triinu Rooni, +1.45). JOKA ankrunaine Evely Kaasiku pääses rajale seitsmendana, liidritest maas 9.44. Raja 3,9 kilomeetri peal 11. kontrollpunktis, kui lõpuni oli veel kaks kilomeetrit, tõusis Kaasiku juba liidriks, möödudes OK Põlva Kobrase ankrunaisest Annika Rihmast. Kokku kulus JOKA ankrunaisel 5,9 km raja läbimiseks 39.39. Viimase vahetuse paremuselt teise aja jooksis välja Margret Zimmermann (OK Kape, 49.18), tõstes oma naiskonna viiendalt kohalt hõbedale. Pronksi võitsid OK Võru naised (Kerstin Uiboupin, Laura Joonas, Marianne Haug). Esikuuikusse mahtusid veel OK Põlva Kobrase I, Tartu Katoliku SK ja Põlva Kobrase II naiskonnad.
Meeste teatevõistluse esikomikujärjestus: OK Võru, Värska OK Peko, Rakvere OK. Esikümnesse jõudsid kaks OK Põlva Kobras meestriot. Kobras I saavutas 5. koha, Kobras II 7. Koha.

Tulemused:

Avafotol: lühiraja võitjate autasustamine: N35 klassis OK Põlva Kobras kaksikvõit (Liis Johanson, Maris Palopääl), M35 klassis OK Põlva Kobras kolmikvõit (Silver Eensaar, Kaarel Kure, Vallo Männiste).