Esmaspäeval, 23. septembril algas Heategevusliku Teatejooksuga Euroopa Spordinädal Eestis.
Heategevuslik Teatejooks toimus üheksateistkümnendat korda samaaegselt 29 kohas üle-Eesti, mis tõi liikumisvõime kaotanud laste ravi toetuse nimel jooksma sel aastal rekordiliselt üle 14000 põhikooli noore.
Teatejooks on heategevuslik üritus, mis toetab liikumisvõime kaotanud laste ravi. Jooksu idee on anda noortele võimalus tunda rõõmu liikumisest ja tervislikest eluviisidest, kus oluline pole võit, vaid osavõtt ja teadvustamine, et kõik, kellele on liikumisvõime antud, peaksid seda kasutama. Liikumine sõprade ja klassikaaslastega värskes õhus loob positiivse meeleolu ja kogemuse, ühtlasi on hea võimalus õpetada noortele heategevuse tähtsust ning kaasata neid juba varakult heade tegude tegemisse.
Laste heategevussündmus Teatejooks toimus samaaegselt 29 Eesti paigas: Arukülas, Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Kanepis, Keilas, Kohtla-Järvel, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Narva-Jõesuus Otepääl, Paides, Peetris, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Raplas, Räpinas, Sillamäel, Tabasalus, Tallinnas, Tartus, Toilas, Tõrvas, Valgas, Viimsis, Viljandis ja Võrus.
Põlvamaal toimus Heategevuslik Teatejooks meie kolmes omavalitsuses, Kanepis, Põlvas ja Räpinas. Kaasa lõi 98 kaheksa-liikmelist võistkonda, st 784 noort tundsid rõõmu koos sõprade/klassikaaslastega värskes õhus liikumisest. Põlvas korraldasid lasteaiad ja koolide (Põlva Kool, Jakobi Kool ja Johannese Kool) algklassid toetusjooksu Heategevuslikule Teatejooksule, kaasa lõi 198 särasilmset lasteaedade mudilast ning 215 algklasside noort.
Täiskasvanud saavad võimendada Teatejooksu missiooni ja toetada Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevust, helistades heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot) või tehes ülekande HNRK Toetusfond SA kontole SEB pangas EE 451010220268957228 märksõnaga Teatejooks. Rohkem infot kodulehel www.teatejooks.ee ja www.hnrk.ee/toetusfond
Sel aastal kogub Teatejooks HNRK-le reaktsiooniseina soetamist, mida haigla saab kasutada nii teraapiatundides kui ka noorte patsientide vaba aja sisustamiseks.
SPORDINÄDAL on üleeuroopaline liikumiskampaania, mille eesmärk on tõmmata kehalisele aktiivsusele ja tervislikele eluviisidele suuremat tähelepanu. Spordinädala alguseks on registreeritud üle 1100 liikumisürituse, oma sündmust saab lisada aadressil www.spordinadal.ee
Spordinädala programmis on tänavu üleriigilised liikumissündmused, kogukondlikud algatused ja avatud treeningud üle Eesti, mille seast on kõigil võimalik leida endale meelepärane liikumisviis, mida tervise nimel harrastama hakata. Spordinädala sündmused annavad oma mitmekesisusega võimaluse proovida uusi spordialasid ja teha seda paikades, kuhu võib-olla igapäevaselt ei satu. Septembri ja oktoobri jooksul toimuvad Eesti erinevates maakondades maakondlike spordiliitude, kohalike omavalitsuste ja spordiklubide eestvedamisel tasuta avatud treeningud kõikidele huvilistele, kus saab teha tutvust erinevate spordialadega. Tore, kui toimuvad3 tegevused kõnetaks ka neid, kes igapäevaselt ei liigu ja vajavad selleks positiivset tõuget või innustust.
Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) soovituste järgi peaksid lapsed ja noored liikuma vähemalt 60 minutit iga päev mõõduka kuni tugeva intensiivsusega, täiskasvanud aga tervise hoidmise nimel liikuma vähemalt 20-30 minutit iga päev.
Pane tähele:
* liikumine aitab püsida paremas füüsilises vormis, tugevdab lihaseid ja ennetab haigusi;
* liikumine parandab ainevahetust ning aitab alandada või hoida stabiilset kehakaalu;
* liikumine aitab hoida vererõhu korras;
* liikumine hoiab südame tervena;
* füüsiline aktiivsus päeva jooksul annab öösel parema une;
* liikumine parandab õpi- ja töövõimet;
* liikumine vähendab stressi ja ärevust ning ennetab depressiooni.